Blog

Czy warto wynająć Pośrednika nieruchomości?

Czy warto wynająć Pośrednika nieruchomości?

Rynek usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w Polsce wciąż jest młody i jako taki cały czas podlega rozmaitym procesom, spośród których wyróżniają się dwa mające największy wpływ na jego formowanie. Z jednej strony zwiększa się świadomość potencjalnych klientów i generalnie zapotrzebowanie na kompleksową usługę, a z drugiej strony sama branża rozwija się dokładając starań, aby ta usługa była coraz lepszej jakości, czerpiąc dobre wzory z bardziej rozwiniętych rynków w innych krajach.

Czytaj całość

Kim jesteś?

Kim jesteś?

Opieka nad klientem, dbanie o wysokie standardy obsługi, stawianie klienta na pierwszym miejscu i sprawianie, że chętnie mnie poleca swoim znajomym, to moja specjalność.

Czytaj całość

Umowa najmu okazjonalnego - nie taki diabeł straszny, jak go malują

Umowa najmu okazjonalnego - nie taki diabeł straszny, jak go malują

Wobec braku alternatywnych opcji uzyskania dodatniej stopy zwrotu z posiadanego kapitału, inwestowanie w zakup mieszkania na wynajem to pomysł, na który wiele osób wpadło i z niego korzysta. Sporo z nas posiada również dodatkowe mieszkanie otrzymane często w spadku po dziadkach, czasem w darowiźnie od rodziców, albo swoje poprzednie lokum sprzed przeprowadzki do większego i lepszego.

Czytaj całość

Jak kupić działkę ROD

Jak kupić działkę ROD

Osobną kategorię na rynku obrotu nieruchomościami stanowią działki na terenach ROD, czyli tzw. pracownicze ogródki działkowe.

Słowem wstępu działki rodzinne całej Europie odgrywają dość znaczącą rolę w życiu społecznym. Ogrody działkowe zapewniają możliwość integracji społeczeństwa, prowadzenia ekologicznych upraw warzyw i owoców, są zielonymi wyspami w aglomeracjach miejskich tworzącymi przyjazną przestrzeń do życia i dobrze wpływającymi na miejski klimat. Jednym słowem mają duże prozdrowotne i wypoczynkowe walory.

Czytaj całość

Dlaczego warto zainwestować w home staging?

Dlaczego warto zainwestować w home staging?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest home staging? Określenie, które jak dotąd, nie zyskało tłumaczenia na język polski i jest u nas w użyciu w swojej oryginalnej, angielskojęzycznej wersji, pochodzi ze Stanów. Tam, na bardziej rozwiniętym rynku nieruchomości, okazało się że poświęcając czas i środki na przygotowanie nieruchomości do sprzedaży bądź najmu, znacznie skraca się czas poszukiwań odpowiedniego klienta, a co więcej uzyskuje się wyższą cenę transakcyjną.

Czytaj całość